Žádná Čína, ale poctivý český výrobek

Veškeré produkty, které naleznete na našem e-shopu, jsou ušity výhradně v České republice, a to především v jihočeském Táboře, kde sídlí naše mateřská organizace DITA výrobní družstvo invalidů, která se textilní výrobou zabývá již 65 let.

 

 img258img376 - kopieimg303

 

Trocha historie

DITA, výrobní družstvo invalidů Tábor bylo založeno 15. srpna roku 1956 a jeho smyslem bylo zaměstnávat především lidi s různým zdravotním či mentálním handicapem. Záměrem družstva tehdy bylo rozvíjet výrobu drobné galanterie, bižuterie, dárkových, upomínkových a užitkových předmětů z různých surovin, výrobu šitého, pleteného, vyšívaného, háčkovaného a síťovaného zboží.

Vznik BARIDI wear®, aneb náš zákazník, náš pán

Pokud máte malé děti, jistě znáte naši značku Little Angel®, která si za 12 let na trhu vydobyla přední místo coby kvalitní termoregulační oblečení pro nejmenší. Protože rodiče viděli, jak jsou jejich ratolesti v oblečení z Outlastu® spokojení, chtěli jej vyzkoušet i na sobě. Chodilo nám mnoho proseb a žádostí o oblečení pro dospělé. A my pochopitelně vyhověli. Tak se v roce 2017 začal pomalu psát příběh značky BARIDI wear®.

 

Proč zrovna BARIDI wear® ?

Jasnou inspirací a metaforou pro naší značku se stal lední medvěd, který je také zakomponovaný do našeho loga. Medvěd lední je sice bílý, ale má černou kůži, díky které lépe vstřebává teplo. Jeho chlupy jsou duté a průhledné, což rovněž pomáhá jeho výborné termoregulaci. I samotná medvědí kůže je výborným izolačním materiálem. Je tedy jasným favoritem pro reprezentaci našeho termoregulačního oblečení.

Samotné slůvko baridi znamená ve svahilštině příjemný chlad, což je přesně ten pocit, který získáte nošením našeho oblečení v letních dnech. Ale to už je jen vtipná drobnost do mozaiky vzniku naší značky.

 

Black_PDF_®

proklik