Funkčnost materiálu OUTLAST®

Outlast® je termoregulační materiál s bavlnou, který může hřát i ochlazovat. Záleží na tom, jaká je teplota Vašeho těla a zda potřebujete ochladit nebo zahřát. 

Když je zima, hřeje. Když je horko, chladí.

 

Pojďte si ale říct více!

Outlast® je speciální textilní materiál, který reguluje a vyrovnává teplotu těla. Jako jeden z mála funkčních materiálů je vázaný na bavlnu. Vyniká především výbornými termoregulačními vlastnostmi.

Cílem materiálu je udržování teplotní rovnováhy lidského těla, a to i v podmínkách, ve kterých by zrovna nikomu v jiných materiálech nejlépe nebylo. Jakmile materiál pozná zvyšující se teplotu pokožky, začne okamžitě teplo pohlcovat a teplotu mezi pokožkou a materiálem snižovat. Pochopitelně v případě chladu se zachová přesně naopak, opět pro udržení tepelné pohody.

Outlast® je v pocitu ideálního tepelného komfortu nenahraditelný. Není horko, není zima. Prostě je akorát. Outlast® reaguje na změny teploty vnitřního i vnějšího prostředí, mezi pokožkou a vrstvou Outlast® se tak vytváří příjemné mikroklima. Díky své schopnosti opakovaně akumulovat teplo a následně ho opět uvolňovat, udržuje po celou dobu stabilní teplotu.


Zajímá vás spíše vědecká stránka věci? Máte rádi odborné termíny?

Pak vězte, že principem dosažení popsaných vlastností Outlastu® jsou speciální mikrokapsle Thermocules® zapuštěné do látky. Pod mikroskopem totiž vypadá Outlast® jako malé kuličky zachycené na vláknech textilie. Tyto kapsle obsahují PCM (phase change materials).

Tato technologie spočívá v tom, že na základě teplotních změn organismu, či ovzduší, se mění skupenství materiálu PCM. Během změny skupenství totiž dochází ke značné absorpci, či naopak uvolnění energie, čili tepla, kterou tak PCM dodává nebo odebírá organismu. Látka, která akumuluje teplo, mění své skupenství. Aby nevytekla nebo se nevypařila, je obalena vrstvičkou, která je natolik pevná, aby vydržela nošení i samotnou výrobu oblečení.

 

V čem jsou největší výhody Outlastu®?

- přizpůsobení teplotě pokožky
- méně přehřívání
- méně pocení
- méně ochlazování
- aktivní regulace teplot