O MATERIÁLU OUTLAST®

Od roku 2007 vlastníme licenci na užití termoregulačního materiálu Outlast® v textilní výrobě a používáme ho do kolekcí našich dvou značek
BARIDI wear®  a Little angel®.

Všechny výrobky, které obsahují Outlast®, jsou označené tímto logem. 

logo_outlast

Outlast® je termoregulační materiál s bavlnou, který omezuje pocení až o 40% a přizpůsobuje se teplotě těla. 
Když je zima, hřeje. Když je horko, chladí. Více se o materiálu Outlast® dočtete v následujících řádcích.

Používáme dva druhy Outlast® materiálu, které se liší svou tloušťkou a vlastnostmi.

TENKÝ (označujeme ho sluníčkem) - doporučujeme ho na jaro a léto nebo jako spodní vrstvu. Jeho hladká struktura a vlastnosti ho předurčují jako materiál vhodný pro citlivou, svědivou a ekzematickou pokožku.

SMYKOVÝ (označujeme ho vločkou) - je silnější a tudíž vhodný na podzim a zimu. Z rubu není hladký jako tenký Outlast®, ale má smyčky.

 

Složení výrobků:
Outlast®: 67%Bavlna, 29%CV"Outlast®",4%Elastan

 

Dita_engl-1 

Odhalujete rádi tajemství? Pak s námi pojďte odhalit to, které skrývá Outlast®...
Outlast® může hřát i ochlazovat. Záleží na tom, jaká je teplota Vašeho těla a zda potřebujete ochladit nebo zahřát. Jednoduché, že? Pojďte si ale říct více. Outlast® je speciální textilní materiál, který reguluje a vyrovnává teplotu těla. Jako jeden z mála funkčních materiálů je vázaný na bavlnu. Vyniká především výbornými termoregulačními vlastnostmi. Cílem materiálu je udržování teplotní rovnováhy lidského těla, a to i v podmínkách, ve kterých by zrovna nikomu v jiných materiálech nejlépe nebylo. Jakmile materiál pozná zvyšující se teplotu pokožky, začne okamžitě teplo pohlcovat a teplotu mezi pokožkou a materiálem snižovat. Pochopitelně v případě chladu se zachová přesně naopak, opět pro udržení tepelné pohody.
           Outlast® je v pocitu ideálního tepelného komfortu nenahraditelný. Není horko, není zima. Prostě je akorát. Outlast® reaguje na změny teploty vnitřního i vnějšího prostředí, mezi pokožkou a vrstvou Outlast® se tak vytváří příjemné mikroklima. Díky své schopnosti opakovaně akumulovat teplo a následně ho opět uvolňovat, udržuje po celou dobu stabilní teplotu.
           Zajímá vás spíše vědecká stránka věci? Máte rádi odborné termíny? Pak vězte, že principem dosažení popsaných vlastností Outlastu® jsou speciální mikrokapsle Thermocules® zapuštěné do látky. Pod mikroskopem totiž vypadá Outlast® jako malé kuličky zachycené na vláknech textilie. Tyto kapsle obsahují PCM (phase change materials). Tato technologie spočívá v tom, že na základě teplotních změn organismu, či ovzduší, se mění skupenství materiálu PCM. Během změny skupenství totiž dochází ke značné absorpci, či naopak uvolnění energie, čili tepla, kterou tak PCM dodává nebo odebírá organismu. Látka, která akumuluje teplo, mění své skupenství. Aby nevytekla nebo se nevypařila, je obalena vrstvičkou, která je natolik pevná, aby vydržela nošení i samotnou výrobu oblečení.

V čem jsou největší výhody Outlastu®?

- přizpůsobení teplotě pokožky

- méně přehřívání
- méně pocení
- méně ochlazování
- aktivní regulace teplot

 

Říkáte si, v čem je Outlast® jiný než ostatní funkční materiály, které jsou k dostání na trhu?  Odpověď je ta, že zatímco většina materiálů "redukujících" pocení pracuje na principu rychlého a důkladného odvodu potu od těla, Outlast® redukuje přímo vznik potu a omezuje tak pocení až o 40%.

Jak je to možné? Připomeňme si, jak pot vzniká. Potíme se tehdy, když náš mozek vyhodnotí situaci a zjistí, že tělu je příliš teplo. Pak pošle signál k ochlazení. V tu chvíli nám začnou vyskakovat kapičky potu. Ovšem Outlast® tomu předchází, teplo od těla okamžitě odebírá a akumuluje v kapslích Thermocules®. Mozek tak při vyhodnocování situace zjistí, že teplota těla je v pořádku, tedy není třeba ochlazovat. Proto se potíte mnohem méně.
Navíc je Outlast® jako jeden z mála funkčních materiálů je vázaný na bavlnu.