V čem je Outlast® tak jiný?

 

• Prostě zajistí, abyste se nezpotili.

Kouzlo spočívá v naprosto odlišném principu funkčnosti. Běžný funkční materiál funguje tak, že pouze odsouvá pot z povrchu přehřáté pokožky. Outlast® se aktivně stará o to, aby pot nemusel vzniknout vůbec, protože aktivně redukuje samotné pocení. To je naše tajemství, které je zároveň tím nejpodstatnějším rozdílem. Outlast® snižuje vaše pocení až o 40%.   

Jak to udělá?

Využívá změny skupenství látek, které přejímají, skladují a znovu odevzdávají teplo. Tím zabezpečují optimální management vlhkosti a teploty.

V jednoduchosti lze přirovnat Outlast® ke kostce ledu ve sklenici vody. Když kostka ledu ve sklenici roztaje, přijme tím teplo a zároveň ochladí vodu. Díky tomu bude mít nápoj delší dobu požadovanou teplotu. Materiál Outlast® funguje stejně, jen není kostkou ledu, ale uzavřenou kapslí v polymerovém pouzdře.

V čem je háček?

V ničem. Oblečení z Outlastu® v létě chladí a v zimě hřeje. A to do roztrhání. Lze jej standardně prát, může zmoknout. Po uschnutí bude vaše funkční oblečení opět funkční.

 

Pokud vás zajímá vědecká stránka věci, nebo chcete vědět více, můžete si přečíst všechny naše články o Outlastu®, pustit videa níže, nebo navštívit přímo stránky výrobce tohoto výjimečného materiálu ZDE

 

 

• Je vhodný pro každého, kdo se nerad potí

Oblečení s Outlastem® je vhodné na každodenní nošení ať už do práce - snadno jej skryjete pod košili, nebo na procházky do přírody či sport.

Máme výbornou zpětnou vazbu od učitelky jógy, fitness nadšenců, cyklistů, cestovatelů i myslivců.

Mohu nosit oblečení s Outlastem® když jsem ekzematik?

Jistě! Outlast® je jeden z mála termoregulačních materiálů, jehož základem je bavlna. Je tedy přírodní a díky přidanému elastanu i velmi jemný, a díky tomu vhodný pro ekzematiky, atopiky i pacienty léčené s nemocí motýlích křídel. Díky tomu také dlouhodobě spolupracujeme a pomáháme organizaci DEBRA, která právě pacientům s nemocí motýlích křídel pomáhá.

Takže s vaším tričkem už se nikdy nezpotím?

To netvrdíme. Pocení funguje v těle každého člověka jako termoregulační nástroj, který udržuje v těle stálou teplotu a je pro každého člověka velmi důležité. Pot se vylučuje při přehřátí organismu, a to mu se snaží naše výrobky zabránit. Je dokázáno, že oblečení značky BARIDI wear® obsahující Outlast® snižuje vaše pocení až o 40%.

 

• Vyvinuto pro NASA, otestováno ve vesmíru

Technologie Outlast® byla vyvinuta pro NASA, která ji používala především v rukavicích, ale i v jiných kusech vybavení s cílem vyrovnávat teplotní výkyvy ve vesmíru a extrémních výškách.   

Byl tedy Outlast® opravdu použit ve vesmíru?

Ano. Důkazem je pečeť kvality  Certified Space Technology™  americké společnosti Space Fouondation. Naposledy byl Outlast® ve vesmíru poměrně nedávno, a to v roce 2010. Svetr s Outlastem® nosila japonská kosmonautka Naoko Yamazuki.

 

• Z vesmíru do srdce Evropy

Jako jedni z mála můžeme pod licencí Outlastu® vyrábět termoregulační oblečení z tohoto skvělého materiálu. Všechny naše výrobky jsou ušity, či upleteny v České republice, většinou v jihočeském Táboře, kde sídlíme. DITA výrobní družstvo invalidů, která je naší mateřskou organizací a jejíž jsme součástí, je na trhu již od roku 1956 a je významným zaměstnavatelem osob se zdravotním znevýhodněním. 

Více se dozvíte ZDE .

Zakoupením výrobku značky BARIDI wear® získáte nejen kvalitní výrobek, ale rovněž podpoříte lokální výrobu a zaměstnávání našich zdravotně znevýhodněných kolegů, a za to vám moc děkujeme.

 

proklik