Nákup, který pomáhá

Nákupem u nás podporujete nejen lokální produkt, ale i naše zdravotně znevýhodněné kolegy. Naše mateřská organizace DITA výrobní družstvo invalidů zaměstnává cca 250 lidí, z čehož více jak polovina má nějaké zdravotní znevýhodnění. 

Na pracovištích vedle sebe pracují zdraví lidé a zdravotně handicapovaní občané, a družstvo tak dokazuje, že i na tomto jedinečném spojení může úspěšná společnost položit pevné základy a nabídnout tak handicapovaným lidem smysluplné pracovní pozice.

 

Pomáháme již  65 let

DITA, výrobní družstvo invalidů Tábor bylo založeno 15. srpna roku 1956 a jeho smyslem bylo zaměstnávat především lidi s různým zdravotním či mentálním handicapem. Záměrem družstva tehdy bylo rozvíjet výrobu drobné galanterie, bižuterie, dárkových, upomínkových a užitkových předmětů z různých surovin, výrobu šitého, pleteného, vyšívaného, háčkovaného a síťovaného zboží.

Postupem času vznikaly, ale i zanikaly další potřebné služby, které lidé s povděkem vítali. Jenom namátkou: knihařství, opravy rolet, nožířské práce, opravy hudebních nástrojů a ladění pian, potahování knoflíků, rámování či sklenářství.

 

BARIDI wear® pomáhá žít lidem s nemocí motýlích křídel

Stejně jako naše značka termoregulačního oblečení pro nejmenší Little Angel® i BARIDI wear® pomáhá lidem s onemocněním Epidermolysis Bullosa. Spolupracujeme s organizací DEBRA, která pomáhá pacientům s nemocí motýlích křídel. Naše oblečení je díky svým jedinečným termoregulačním vlastnostem a jemné struktuře vhodné i pro zákazníky s tak jemnou kůží, jakou mají právě pacienti léčení s EB. Pacienti s tímto onemocněním u nás mají stálou slevu.

 

Co obnáší nemoc motýlích křídel?

Epidermolysis bullosa congenita (EB), neboli tzv. nemoc motýlích křídel, je vzácné vrozené dědičné puchýřnaté onemocnění. Nemocní neznají den bez bolesti. Lidé s EB mají velice jemnou, citlivou a lehce zranitelnou kůži. I mírný tlak či tření způsobuje tvorbu puchýřů a bolestivých, otevřených ran na kůži i sliznicích. Projevy EB jsou velmi rozmanité a ovlivňují celý organismus.

Například děti s nemocí motýlích křídel si nemohou hrát jako ostatní. I hračka, skluzavka, hra na pískovišti mohou ublížit. Odřená kolena znamenají pro nemocné dlouhodobou léčbu a velkou bolest. Lidé s touto nemocí mají kůži křehkou jako motýlí křídla, ale vlídný dotek jim neublíží. Onemocnění je vrozené a doposud nevyléčitelné. Díky vysoce specializované lékařské péči se však daří život nemocných s EB výrazně zlepšovat.

debra_logo_cz_cmyk

 

 proklik