Nákup, který pomáhá

Nákupem u nás podporujete nejen lokální produkt, ale i naše zdravotně znevýhodněné kolegy. Naše mateřská organizace DITA výrobní družstvo invalidů zaměstnává cca 250 lidí, z čehož více jak polovina má nějaké zdravotní znevýhodnění. 

Na pracovištích vedle sebe pracují zdraví lidé a zdravotně handicapovaní občané, a družstvo tak dokazuje, že i na tomto jedinečném spojení může úspěšná společnost položit pevné základy a nabídnout tak handicapovaným lidem smysluplné pracovní pozice.

 

Pomáháme již  65 let

DITA, výrobní družstvo invalidů Tábor bylo založeno 15. srpna roku 1956 a jeho smyslem bylo zaměstnávat především lidi s různým zdravotním či mentálním handicapem. Záměrem družstva tehdy bylo rozvíjet výrobu drobné galanterie, bižuterie, dárkových, upomínkových a užitkových předmětů z různých surovin, výrobu šitého, pleteného, vyšívaného, háčkovaného a síťovaného zboží.

Postupem času vznikaly, ale i zanikaly další potřebné služby, které lidé s povděkem vítali. Jenom namátkou: knihařství, opravy rolet, nožířské práce, opravy hudebních nástrojů a ladění pian, potahování knoflíků, rámování či sklenářství.

 

BARIDI wear® pomáhá žít lidem s nemocí motýlích křídel

Stejně jako naše značka termoregulačního oblečení pro nejmenší Little Angel® i BARIDI wear® pomáhá lidem s onemocněním Epidermolysis Bullosa. Spolupracujeme s organizací DEBRA, která pomáhá pacientům s nemocí motýlích křídel. Naše oblečení je díky svým jedinečným termoregulačním vlastnostem a jemné struktuře vhodné i pro zákazníky s tak jemnou kůží, jakou mají právě pacienti léčení s EB. Pacienti s tímto onemocněním u nás mají stálou slevu.

 

Co obnáší nemoc motýlích křídel?

Epidermolysis bullosa congenita (EB), neboli tzv. nemoc motýlích křídel, je vzácné vrozené dědičné puchýřnaté onemocnění. Nemocní neznají den bez bolesti. Lidé s EB mají velice jemnou, citlivou a lehce zranitelnou kůži. I mírný tlak či tření způsobuje tvorbu puchýřů a bolestivých, otevřených ran na kůži i sliznicích. Projevy EB jsou velmi rozmanité a ovlivňují celý organismus.

Například děti s nemocí motýlích křídel si nemohou hrát jako ostatní. I hračka, skluzavka, hra na pískovišti mohou ublížit. Odřená kolena znamenají pro nemocné dlouhodobou léčbu a velkou bolest. Lidé s touto nemocí mají kůži křehkou jako motýlí křídla, ale vlídný dotek jim neublíží. Onemocnění je vrozené a doposud nevyléčitelné. Díky vysoce specializované lékařské péči se však daří život nemocných s EB výrazně zlepšovat.

debra_logo_cz_cmyk

 

 proklik

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení