Výprava za tajemstvím materiálu OUTLAST®

Odhalte s námi tajemství termoregulačního materiálu Outlast®


Oblečení vyrobené s použitím speciálního materiálu vás může hřát i ochlazovat, podle toho, jak zrovna potřebujete. Outlast® je speciální textilní materiál, který dokáže regulovat a vyrovnávat teplotu těla. Jako jeden z mála funkčních materiálů je vázaný na bavlnu, díky které je velmi příjemný a hebký na dotek. Vyniká především výbornými termoregulačními vlastnostmi. Cílem materiálu je udržování teplotní rovnováhy lidského těla, a to i v náročných podmínkách a teplotních změnách. Jakmile materiál pozná zvyšující se teplotu pokožky, začne okamžitě teplo pohlcovat. V případě chladu se zachová přesně naopak, opět pro udržení tepelné pohody.

Oblečení a prádlo s přidaným materiálem Outlast® je v pocitu ideálního tepelného komfortu nenahraditelné. Materiál reaguje na změny teploty vnitřního i vnějšího prostředí a mezi pokožkou a vrstvou materiálu vytváří příjemné mikroklima. Díky své schopnosti opakovaně akumulovat teplo a následně ho opět uvolňovat, udržuje po celou dobu stabilní teplotu.

Zajímá vás také vědecká stránka věci?

Pak vězte, že principem dosažení popsaných vlastností Outlastu® jsou speciální mikrokapsle Thermocules®, které jsou zapuštěné do látky. Díky nim vypadá Outlast® pod mikroskopem jako malé kuličky zachycené na vláknech textilie. Tyto kapsle obsahují PCM (phase change materials). Technologie regulace teploty spočívá v tom, že na základě teplotních změn organismu či ovzduší se mění skupenství materiálu PCM. Během změny skupenství totiž dochází ke značné absorpci, či naopak uvolnění energie čili tepla, kterou PCM dodává nebo odebírá organismu. Látka, která akumuluje teplo, mění své skupenství. Aby nevytekla nebo se nevypařila, je obalena vrstvičkou, která je natolik pevná, aby vydržela nošení i samotnou výrobu oblečení.

V čem jsou největší výhody materiálu Outlast®?

  • přizpůsobí se přirozené teplotě pokožky
  • méně přehřívání a pocení
  • zbavení se pocitu zimy
  • aktivní regulace teplot